Nowy adres e-mail: porady48@safe-mail.net

Kulturystyka to nasza pasja. Gromadzimy i publikujemy rzetelne informacje o sterydach i dopingu w sporcie. Ty równiez mozesz podzielic sie swoim doswiadczeniem.

 

Sterydy anaboliczne

Jaką rolę pełnią sterydy anaboliczne?

Stosowanie sterydów ma za zadanie umożliwić zwiększenie masy ciała w szybszym tempie niż podczas typowego, samego tylko treningu. W niektórych przypadkach, obserwuje się także i wzrost masy kości. Proces ten, zachodzi poprzez tzw. anabolizm. Anabolizm, to nic innego, jak proces, gdzie obserwuje się dużo szybszą niż w naturalnych warunkach syntezę białka. Poprzez połączenie stosowania sterydów anabolicznych wraz z treningiem na siłowni, możemy zaobserwować znacznie szybciej pożądane efekty, jakimi jest zwykle uzyskanie muskularnej sylwetki. Wbrew obiegowej opinii, sterydy nie służą zastąpieniu ćwiczeń, a jedynie, sprawiają, że efekty pracy nad sylwetką są szybciej widoczne. Sterydy, to zatem nie tyle przepustka do dobrej, muskularnej sylwetki, ale przede wszystkim duża pomoc i wspomagacz. Kiedy ciężko pracujemy nad naszą sylwetką, anabolizm jest odpowiedzialny za to, że ciało ulega zmianom. Zmiany te, są dostrzegalne bardzo szybko, co nie jest regułą w przypadku stosowania tylko i wyłącznie ćwiczeń.

Działanie sterydów

Sterydy anaboliczne to specyfik bezpieczny; tak naprawdę, sterydy to pochodne testosteronu. Właśnie na zasadzie działania testosteronu, opisać można sposób, w jaki zadania swoje wypełniają sterydy. Przede wszystkim, SAA poprawiają poziom siły .Według badań przeprowadzonych pośród stosujących sterydy, siła ulega zwiększeniu nawet do aż 40%, co jest wynikiem bardzo obiecującym.

Poniższy schemat obrazuje działanie SAA w organizmie człowieka.

działanie sterydów

Działanie sterydów polega na stymulowaniu receptorów androgenowych, znajdujących się są na powierzchni błon komórkowych. Skutkuje to powstawaniem nowych komórek i zatrzymywaniem rozpadu innych komórek. Skutki możemy podać w kilku punktach:

 • zwiększenie masy mięśniowej
 • zwiększenie siły (nawet o 40%) dzięki wzmożonej syntezie białek
 • przyspieszenie metabolizmu, a co za tym idzie, redukcja tkanki tłuszczowej
 • redukcja bólu stawów (działanie przeciwzapalne)
 • krótszy czas regeneracji

Sterydy anaboliczne stosowane są doustnie w formie tabletek oraz w formie iniekcji (strzyków). Ten drugi sposób jest bardziej popularny, gdyż nie podrażnia układu pokarmowego, zwłaszcza wątroby.

Męski hormon, męskie działanie

Powodem, dla którego siła się zwiększa w tak dużym stopniu, jest przemiana białek. Jest to proces, którego efektem jest także i pozyskanie bardzo dużych pokładów energii. Jako faktyczna pochodna hormonu męskiego, steryd, prócz dostarczenia większego pokładu siły, co notabene bardzo przydatne jest w przypadku trenowania na siłowni, przynosi u zażywających go także i inne cechy, które uznać można za typowo męskie. Głównie, zażywanie sterydów, sprawia, że następuje przyrost owłosienia na ciele, jak również i, obserwuje się zmianę barwy głosu na niższą, bardziej męską i głębszą.

Jakie niepożądane skutki mogą wywołać sterydy?

Nie do podważenia jest fakt, iż przy pomocy sterydów anabolicznych, można osiągnąć satysfakcjonujące rezultaty. Należy jednak pamiętać, że ich stosowanie musi iść w parze z odpowiedzialnością. Sterydy zawsze są dawkowane przy zachowaniu najwyższej ostrożności i nie ma tu znaczenia, czy zapisał je lekarz, czy też zdecydowaliśmy się na nie sami.

Sterydy anaboliczne czasami potrafią przynosić negatywne skutki. Wiążą się one z nieprawidłową częstotliwością dawek oraz ilości dawkowanej substancji.

Nieprawidłowe cykle sterydowe mogą doprowadzić między innymi do:

 • wystąpienia trądziku
 • łysienia
 • ginekomastię, czyli powiększenia się sutka męskiego
 • uszkodzenia wątroby, nerek i trzustki
 • przyspieszenie zmian miażdżycowych
 • zwiększenia agresji
 • spadku libido
 • impotencji
 • niepłodności

Jeśli przyjmujesz sterydy, które nie są przepisane przez lekarza, to tym bardziej powinieneś posiadać jak najwięcej informacji, które pozwolą Ci uniknąć przykrych niespodzianek. Poniżej prezentujemy listę popularnych sterydów anabolicznych wraz ze szczegółowymi opisami.