Nowy adres e-mail: porady48@safe-mail.net

Kulturystyka to nasza pasja. Gromadzimy i publikujemy rzetelne informacje o sterydach i dopingu w sporcie. Ty równiez mozesz podzielic sie swoim doswiadczeniem.

 

Metandienone
(metanabol)

Cechy preparatu

Metanabol (Metandienon) należy do najpopularniejszych sterydów anabolicznych w naszym kraju. Jego podstawową funkcją jest budowanie masy mięśniowej. Oceniany jest jako szybki i skuteczny.

Jest to środek o znakomitych właściwościach. Jest odpowiedzialny przede wszystkim za poprawę bilansu azotowego oraz zwiększenie wydzielenia silnego czynnika wzrostu, jakim jest IGF-1. Do jego dodatkowych funkcji należy obniżenie poziomu hormonu katabolicznego, czyli kortyzolu. Z tego m. in powodu metanabol jest uważany na jeden z najlepszych anabolików antykatabolicznych. Środek ten posiada jeszcze jedną ciekawą funkcją. Otóż poza działaniem związanym czysto z kulturystyką, stosowanie metanabolu zwiększa wydzielanie dopaminy, co sprawia, że przy stosowaniu tego środka towarzyszy nam dobre samopoczucie.

Jest to również znakomity tzw. "kickstarter". Używa się go na początku w połączeniu z innymi długoestrowymi środkami, co ma za zadanie przyspieszyć efekt kuracji.

Możliwe skutki uboczne

Każdy, nawet najlepszy preparat może wywołać skutki uboczne, jeśli jest niewłaściwie stosowany. W przeciwnym wypadku, nie mamy się czego obawiać. Otóż metanabol "potrafi" aromatyzować się do estrogenu, co może powodować pewnie nieporządane skutki. Zaliczają się do nich m. in.: obrzęki, retencja wody, podwyższone ciśnienie i przyspieszona praca serca.

Działanie i dawkowanie

Czas działania aktywnego: do 6 godzin.
Przeciętne dawki: 15-30 mg dziennie (dawka dzielona).
Przeznaczenie: przybranie masy, zwiększenie siły, znakomity "kickstarter".
Efekty są zauważalne już w piątym dniu. Tzw. kulminacyjny punkt działania przypada na drugi tydzień.
Czas dawkowania: od 4 do 6 tygodni.
Wykrywalność: do pięciu tygodni.

Właściwości

Metanabol jest silnie anaboliczny, silnie androgenny, charakteryzuje się mocną aromatyzacją. Bywa toksyczny, jeśli jest stosowany w zbyt dużych dawkach. Blokada układu HPTA jest umiarkwoanie niska i w dużym stopniu zależy od dawki. Odblokowanie następuje w ciągu 12 godzin po ostatniej tabletce.