Nowy adres e-mail: porady48@safe-mail.net

Kulturystyka to nasza pasja. Gromadzimy i publikujemy rzetelne informacje o sterydach i dopingu w sporcie. Ty równiez mozesz podzielic sie swoim doswiadczeniem.

 

Bezpieczny cykl

Każda substancja jest lekiem i trucizną zarazem ? kwestią jest dawka, magia polega na tym, że odpowiednio dobrana dawka jest nam w stanie zapewnić więcej zysków niż strat dodatkowo jeśli jesteśmy przygotowani i świadomi tych strat to z całą stanowczością możemy sobie pozwolić na używanie hormonów. Pisząc o profilaktyce nie mam na myśli broń boże manipulacji samymi dawkami, bowiem większość saa kumuluje w takim stopniu że nie możliwością jest skuteczna ich kontrola chyba że administracja interwałowa typu 2 tyg ON 2 tyg OF na przykład? Przede wszystkim zwrócę uwagę na skutki uboczne powodowane androgenami jako te najpoważniejsze. Analizę będę przeprowadzał całościowo ze względu na to że jeden hormon może powodować spustoszenie kilku układów na raz ? wiele różnych skutków ubocznych? Największym wrogiem w czasie cyklu z saa okazuje się zbyt wysoki poziom estrogenów , niejako że organizm zawsze dąży do homeostazy to wyrównuje poszczególne ilości hormonów w kompartymentach np. testosteron = estrogen ; testosteron = względnie kortyzol? Często nadmiar androgenów przekształcany jest do związków zbliżonych budową ? właśnie estrogenów , bądź w określonych wartościach wiązany z białkami (shbg np.) Estrogeny pomimo że pełnią ważne funkcje fizjologiczne, zmniejszają poziom cholesterolu np. to powodują znaczną retencję wody, sodu, chloru oraz innych w ustroju co w prostej linii prowadzi do zaburzeń sercowo naczyniowych, złych wartości elektrolitów i innych? Nie będę opisywał wszystkich mechanizmów bowiem o aromatazie była już szczegółowa mowa przy okazji omnadrenu250 ; zasygnalizuję tylko jak skutecznie zapobiegać skutkom ubocznym i co robić aby one nie występowały.

Wątroba: osłonki głównie fosfolipidy (esseliv , Essentials forte) , liv 52, rapaholin C , sylimaryna , hepatil ? wszystkie te preparaty mają różny skład , niektóre np. są żółciopędne , niektóre nie ? dobieramy w zależności od stosowanego sterydu i jego cech. Glistnik pospolity, sauna , biegi, substancje diuretyczne

Trzustka: Zaburzenia w poziome cukry we krwi ? przede wszystkim węglowodany o niskim IG, nienadużywanie glukozy.

Układ krwionośny : Magnez , potas , głóg , cynk , witamina C , rutyna ; ciekawy preparat ? doppel Hertz energovital ; produkty z Wit C. czosnek , cytryna , pomidor , ogórki czy kapusta kwaszona.

Retencja : inhibitory aromatazy (anastrazol ? arimidex) ; selektywne modulatory receptora estrogenowego - cytrynian tamoksifenu (nolvadex) ; cytrynian klomifenu (clomid) ; cynk

Nerki : Duże ilości wody, żurawina , liście z brzozy , kora kasztanowca. Substancje diuretyczne ? furosemid (wysokie niebezpieczeństwo ? grozi śmiercią , jeśli nie potrafisz się ?bezpiecznie? odwadniać nie próbuj)

Układ nerowy : melatonina , melisa, herbata zielona

Atrofia jąder : gonadotropina

Ginekomastia estrogenowa: tamoksifen , klomifen, cynk ; niektóre ziola Ginekomastia progesteronowa: witamina b6 , bromokryptyna , tabletka poronna RU-486 (Mifepristone) , Vitex agnus casus

Układ trawienny : espumisan, enzymy trawienne ? lipazy , amylazy , peptydazy (różne preparaty) , flora bakteryjna ? jelita : propiosept , probiolac , lactiv up , lacidofil , lakcid.

Cholesterol : tłuszcze omega 3 ? oliwa z oliwek , orzechy włoskie , laskowe ; tłuszcze zwierzęce.

Układ kostno-stawowy: wapń , kalcytonina , fluor , paratrohormon , glukozamina , chondroityna , MSM , witamina C , imbir i wiele innych.

Gęsta krew: kwas acetylosalicylowy (aspiryna)

Krwotoki ? witamina K, witamina C

Nadciśnienie tętnicze ? arginina , potas , magnez , cynk , pochodne papaweryny np. werapamil.

Stany zapalne ? np. podczas stosowania nie sterylnych środków leki przeciwzapalne ? piroxicam

Niektóre wiadomości wyszczególniłem poza układami aby było łatwiej na nie trafić i skojarzyć. Ponad to na wszystko zioła ? wiele różnych substancji zawartych w ziołach doskonale zabezpiecza nasz organizm w trakcie stosowania sterydów i nie tylko. Np. działania przeciw pasożytnicze, przeciw bakteryjne czy przeciw wirusowe bądź przeciw grzybicze? Środków i metod są setki, najlepiej na bieżąco konsultować się z kimś doświadczonym w dziedzinie dopingu, lekarzem bądź farmaceutą.